Fotíme podzim

Ekotým vyhlásil fotografickou soutěž na téma „Podzim“.  Podzim je vždy plný barev. I my jsme se o třídnické hodině vydali do podzimní přírody. Co kdyby se nám povedlo zachytit něco zajímavého. Fotili všichni, včetně pí uč.třídní.  Někdo z nás fotil i o víkendu, který byl obzvlášť nádherný. O tom, jak to vše dopadlo, vám určitě dáme vědět.

třída IX. B     přidáno 16. 10. 2017

Vybíráme si trička

Absolventská trička jsou hezkou tradicí a později i milou vzpomínkou na školní léta. A v poslední době se staly i módním doplňkem. I my jsme dnes vybírali vhodný návrh na naše tričko, vlastně mikinu. Rozhodování bylo fakt těžké – nejprve vybrat barvu, potom tisk na přední stranu, pak na zadní stranu.

Třídnická hodina nám opravdu nestačila, příště budeme pokračovat. A jak to dopadne? To se určitě dozvíte.

třída IX. B     přidáno 4. 10. 2017

První čtení s prvňáčky

Dne 20. 9. 2017 o třídnické hodině jsme šli opět za našimi malými prvňáčky. Před první hodinou jsme se sešli v naší třídě a s sebou jsme si přinesli knížky s obrázky, které jsme četli my v 1. třídě. Prvňáčci se totiž dneska začínají učit písmenka, tak abychom je trošku navnadili na čtení. Jakmile jsme vešli do třídy prvňáků, našli jsme si svoje dítka, usadili jsme se s nimi buď ve třídě, nebo ve čtenářském koutku na chodbě a začali jsme jim nejprve knížku představovat a potom jsme jim kousek přečetli. Při čtení mohli prvňáčci rozpoznávat písmenka a prohlížet si obrázky a říkat, co je na nich. Někteří nám potom nakreslili obrázek, co si ze čtení zapamatovali. Největší úspěch měla však pohádková knížka, kterou jsme před 2 roky napsali, nakreslili a vytvořili my. Jakmile zazvonilo na přestávku, rozloučili jsme se s prvňáky a šli zpátky do třídy.  Návštěva byla bezva.

Julie Svobodová     přidáno 24. 9. 2017

Dopoledne francouzštinářů

Dne 7. 9. 2017 jsme se my francouzštináři zúčastnili programu, který vymyslely naše paní učitelky na francouzštinu. Hned ráno jsme se sešli u skříněk, protože program trval první a druhou hodinu. Programu se zúčastnily všechny děti, které se učí francouzštinu, tedy 7., 8. a 9. třídy. V programu byly zakomponovány francouzské hry, menší plakát a petang.

Jakmile jsme došli na dolní herní plochu, rozdělili jsme se do skupin a postupně jsme plnili aktivity na stanovištích. Například jsme hráli domino, bingo, rozpoznávali známé osobnosti, vytvářeli plakát s pravidly petangu a nakonec jsme si zahráli petang. Rozloučili jsme se, paní učitelka nám dala záložku jako dáreček a poté jsme šli zpět do školy. Program se mi moc líbil, ale byla mi trochu zima.

Julie Svobodová     přidáno 10. 9. 2017

Procházka s prvňáčky

Ve čtvrtek 7. září si naše třída vyšla s prvňáčky ven. Na procházku jsme šli třetí a čtvrtou hodinu. Vyzvedli jsme si naše prvňáčky před vrátnicí. Šli jsme okolo velkého fotbalového hřiště až k nám před druhý stupeň na hřiště s prolézačkami. Na hřišti jsme si s prvňáčky hráli a při tom jsme je hlídali, aby si neudělali nějaký úraz. Poté jsme šli na chvíli do školy a počkali jsme, až se prvňáčci přezují a připraví, abychom s nimi šli na oběd. Po obědě jsme odvedli prvňáčky do jejich třídy.

Julie Svobodová     přidáno 10. 9. 2017

4. 9. – 1. školní den, pro nás deváťáky poslední a pro prvňáčky první den na ZŠ

První den školy! První školní den tohoto roku byl pro nás posledním na této škole. Pro mě osobně to nebylo nijak zvláštní. Přišlo mi to jako každý jiný první den školy. Jak se asi cítili ostatní? Uvědomovali si, že tu společně stojíme naposledy? A co prvňáci? Pro ně to tu bylo poprvé. Pokud se nic nezmění, tak se zde budou scházet příštích 9 let. Určitě byli na svůj první den natěšení. Byli nervózní? Báli se? Museli být zvědaví, co je ve škole čeká. Budou nadšení, až zjistí, co chození do školy obnáší? Budou chtít vrátit zpátky do školky?  Co myslíte?

Jak vše vidí Kristýna Laštovková si můžete přečíst zde a úvahu Katky Dvořáčkové zde.

Markéta Dvořáčková     přidáno 8. 9. 2017

Společný oběd s prvňáčky – 5. 9. 2017

Čtvrtou vyučovací hodinu na nás již čekali prvňáčci u šaten.  Mysleli jsme, že je v tom davu nepoznáme, přeci  jenom  jsme  je  viděli jen 1 hodinu. Obavy se náhle rozplynuly, neboť dětičky si nás našly samy. Občas se na někoho s radostí i vrhaly. Společně jsme je odvedli na oběd. Zároveň jsme jim vysvětlili pravidla chování ve školní jídelně. Některým prvňáčkům oběd opravdu moc chutnal a snědli ho celý. Některým třeba vůbec nechutnala polévka, ale aspoň ji ochutnali. Myslím, že jsou moc šikovní, když něco potřebovali, vůbec se nebáli nás zeptat. Celý den probíhal v klidu a pořádku. Těšíme se na další den s nimi.

Kateřina Dvořáčková     přidáno 7. 9. 2017

Patronství s prvňáčky

Dnes 5. 9. 2017 druhou vyučovací hodinu jsme šli do I. C a I. D, kde jsme letos patrony. Se svými prvňáčky, o které se celý rok budeme starat nebo jim spíše budeme pomáhat, jsme se seznámili, rozdali jsme jim malé dárečky. Každý máme dva prvňáky, někdo dokonce i tři. Chvilku jsme s nimi byli v jejich třídě a potom jsme společně procházeli celou školu. Ukazovali jsme jim, kde je ředitelna, sborovna, jídelna, …nahlédli jsme i do zookoutku. Když jsme jim všechno důležité ukázali, šli jsme s nimi do naší třídy, kde jsme ještě chvilku hráli nějaké hry, nebo si děti vybarvovaly omalovánky, které jim připravila naše paní učitelka třídní.  Na svačinu jsme je odvedli zase zpátky do jejich tříd.

Kateřina Dvořáčková     přidáno 7. 9. 2017