Exkurze do potravinářského učiliště

Dne 19. 6. 2017 naše třída 8. B navštívila SOU potravinářské. Šli jsme tam třetí a čtvrtou hodinu, protože před námi tam byla 8. A. Když jsme dorazili na místo, tak nás s pozdravem přivítali. Jako první jsme navštívili budovu, kde se dělají praxe. Nejprve jsme se sešli asi ve společenské místnosti s promítací tabulí, na které se promítaly fotky prostřených stolů a přitom nám paní vyprávěla o studiu na škole, jejím chodu, co dělají, jaké jsou tam obory (kuchař, kuchař-číšník, cukrář). Potom jsme se rozdělili do dvou skupin, bylo nás 18, takže skupinky po devíti. Naše skupinka se vydala do kuchyňky, kde si pro nás připravili stůl plný jídla. Vyzkoušeli jsme si krájet rohlíky, okurky, rajčata a cibuli. Z rohlíků jsme dělali kolečka na jednohubky a pomazánka už byla připravena. Jejich heslo znělo: „Co se ti nepovede, to sněz“. Jednoduše, mohli jsme ochutnávat to, co jsme si vytvořili. Z kuchyňky jsme se přesunuli k číšníkům, kde nám ukázali, jak se flambuje ovoce a zase jsme dostali malou ochutnávku. Bylo to výborné. Také nám ukázali, jak se dělají dekorace z látkových ubrousků. Já jsem si zkusila růži. Potom jsme šli do místnosti, kde byla připravená srdíčka z lineckého těsta, které jsme měli s elegancí ozdobit. Bylo neuvěřitelné, že každý měl jinak ozdobené srdíčko. Srdíčka jsme si mohli odnést nebo sníst. Na závěr exkurze jsme si prohlédli školu, byla nádherná a ta tělocvična, super. Moc se mi líbilo, že jsme si mohli vyzkoušet jejich povolání. Škoda jen, že jsme neviděli studenty třeba při vaření.

Kristýna Koubová,  8.B, přidáno 26. 6. 2017