V geoparku

18.10.2017 jsme jeli do geoparku, cesta trvala cca půl hodiny. Když jsme přijeli, tak jsme se nasvačili a už jsme šli na program, měli jsme paní průvodkyni, která nám říkala samé zajímavé věci. Rýžovali jsme a těžili kameny. Moc se nám tam líbilo.

M. Melicharová, přidáno 20. 10. 2017

Vodiče a nevodiče

V úterý 17. 10. o hodině přírodovědy nám paní učitelka rozdala baterky a pomůcky na experimenty. Vyzkoušeli jsme si, jaké materiály jsou vodivé a nevodivé. Překvapilo nás, že brambora svítila a je vodič. Byly to zajímavé pokusy.

M. Melicharová, přidáno 20. 10. 2017

Jak jsme dělali reklamy

Ve čtvrtek 12. 10. jsme o hodině češtiny dělali reklamu. Víme, jak se takové reklamy dělají. Rozdělili jsme se do dvojic a nacvičovali jsme reklamu do televize a malovali jsme upoutávku do časopisu. Naše reklamy byly vtipné, i když se někdo cítil trapně. Měli jsme z toho dobrý pocit. Tuto hodinu bychom si rádi zopakovali.

M. Melicharová, přidáno 13. 10. 2017

Přírodověda venku

Dneska jsme šli přírodu zkoumat ven, všímali jsme si živé a neživé přírody, lidských výtvorů a životních podmínek. Zkoušeli jsme hledat i houby, jedna skupinka našla 15 václavek a ostatní viděli houby nejedlé. Z našich poznatků jsme vyplňovali ve skupinách dva pracovní listy. I když jsme měli mokré boty, tak to bylo hezké a hodinu venku bychom si zopakovali.

M. Melicharová, přidáno 6. 10. 2017

Vymyšlené zvíře

V pondělí 25. 9. jsme na výtvarné výchově malovali zajímavá zvířata. Každý jsme si vylosovali jeho specifické znaky – počet očí, pokrytí povrchu těla, počet končetin apod. Zvíře jsme malovali suchým pastelem. Všichni jsme měli odlišné zvíře. Nakonec jsme si jednotlivá zvířata představovali v kruhu. Byly to povedené dvě hodiny, i když se nám dvě tuše rozlily.

M. Melicharová, přidáno 27. 9. 2017

Zpátky do školy

První týden ve škole byl super, máme hodně zážitků. S paní učitelkou Ludvíkovou jsme hráli hry – na schovávanou, přetahovanou. Nejvíce se nám líbila společná snídaně, bylo hodně jídla a legrace. Po snídani jsme vyráběli velký dort a každý si udělal svíčku se svým jménem a datem narození. V pátek 8. 9. jsme navštívili zookoutek, někteří z nás tam darovali i zvířátko (housenku).

kolektiv 5. B    přidáno 13. 9. 2017