Házená

• Lektor: Ing. Michaela Šináglová
  • Házená je kolektivní sport pro holky i kluky.
  • Děti projdou pohybovou průpravou, seznámí se s pravidly házené a osvojí si práci s míčem v ruce.
  • Tímto sportem se děti rozvíjí nejen po fyzické stránce, ale i v komunikaci mezi sebou a spolupráci.
  • Maximální kapacita 20-25 žáků. Kroužek je určen pro žáky I.-V. tříd
  • Cena: za I. pol. (10 lekcí) je 500Kč.
  • Cena: za II. pol. (20 lekcí) je 1000 Kč.

Kdy a kde?

• Kde: v tělocvičně

Házená na naší škole

V září jsme otevřeli nový sportovní kroužek, je jím házená. Sešlo se na 20 dívek a chlapců od první až do páté třídy. Prakticky všichni byli touto hrou nepolíbení až na Vojtu, který hraje házenou už třetím rokem.

Ze začátku bylo pro děti trochu těžké naučit se, jakým způsobem házet a chytat míč, protože v házené má jak házení tak chytání svá pravidla. Ale po několika málo trénincích to bezvadně zvládly.

Na konci listopadu jsme vyrazili na náš první turnaj miniházené do pražské základní školy Ke Kateřinkám. Hráli jsme 5 zápasů ve dvou kategoriích a to 1. – 3. třída a 4. – 5. třída. Naše mini liga se jmenuje Skalka a jsou v ní kromě nás ZŠ Mikulova, Ke Kateřinkám, U Vršovického nádraží, Chodov a J. Masaryka.  Jeli jsme plni očekávání, touhy a lehké nervozity. Ačkoliv se nám nepodařilo ani jednou vyhrát, pouze mladší jednou remizovali, jeli jsme s nadšením domů. Získali jsme mnoho nových poznatků a hlavně jsme si to užili. Musím děti pochválit, protože čestně uhrály každý zápas a vstřelily minimálně jeden nebo dva góly. Bylo milé, když nám fandily děti z jiných škol.

Další turnaj byl začátkem března. To už jsme měli za sebou o mnoho víc tréninků než na prvním. Nyní jsme byli již silnějším soupeřem. Mladší kategorii se podařilo uhrát jednu výhru a jednu remízu. Skončili na čtvrtém místě. Starší kategorie to měla o mnoho těžší, protože většina jejich soupeřů hraje házenou při hodinách tělocviku a několik let na kroužku. Nicméně tentokrát byli již silnější, a i když nevyhráli ani jeden zápas, nastříleli více gólů než při prvním turnaji.

Poslední turnaj, který jsme absolvovali, byl na začátku dubna. S chutí a plni energie se děti pustily do prvních zápasů. S hrdostí a elánem byly plnohodnotným soupeřem všem ostatním týmům. Mladší kategorie vyhrála 2 zápasy a skončili na krásném 4. místě. Starší byli sice poslední, ale na jejich kontě bylo vždy k deseti gólům. Chodili za mnou ostatní trenéři a velice naše děti chválili, jak moc se zlepšili.

Na konci května nás čeká Open 2017, turnaj školní ligy miniházené. Zde se sejdou školy z celé Prahy a budou měřit své házenkářské síly. Jako doprovodný program budou další sportovní aktivity.

Tímto bych chtěla dětem poděkovat za jejich šikovnost, vytrvalost, horlivost, chtivost a slušnost. Dostalo se mi poděkování za chování našich dětí v autobuse.

Ing. Michaela Šináglová přidáno 10. 4. 2017